Jak nałożyć szkło na ekran smartfona? Tłumaczymy krok po kroku!

Jak nałożyć szkło na ekran smartfona? Tłumaczymy krok po kroku!

Ekran jest pięta achillesową każdego smartfona – elementem, który najłatwiej jest uszkodzić a jeżeli już do tego dojdzie, to nasz telefon staje się bezużyteczny. Dziś więc opowiemy o tym, jak zabezpieczyć ekran smartfona szkłem hartowanym. Dowiesz się jak zrobić to w domowym zaciszu. Dowiedz się jak zaoszczędzić czas poświęcany na dojazdy do serwisu i samodzielnie zamontować szybkę ochronną na smartfona. Zapraszamy do lektury!

Gdzie kupić szybkę ochronną na smartfona?

W pierwszej kolejności odpowiedzmy sobie na pytanie gdzie kupić szkło na telefon i czym kierować się przy wyborze tego zabezpieczenia. Po pierwsze kieruj się opinią, a nie ceną. Rynek jest dosłownie zalany tanimi akcesoriami, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Dlatego przed zakupem danego szkła zawsze sprawdź co na jego temat mówią użytkownicy – nie ma przecież lepszego testu, niż sprawdzenie danego akcesorium w praktyce. Kolejne rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, to twardość szkła – te najwyższej jakości wykazują twardość na poziomie 9H w zgodzie ze Skalą Mohsa.

Skala Mohsa oznacza twardość materiałów – przynajmniej w teorii, te na poziomie 9H można porysować wyłącznie ostrzem diamentowym. W praktyce jednak producenci często przekłamują dane o twardości produktu, dlatego ponownie zachęcamy do wcześniejszego sprawdzenia opinii na temat wybranego szkła. Kolejna sprawa to oczywiście dopasowanie szkła do posiadanego modelu smartfona – kierowanie się wyłącznie przekątną ekranu nie jest dobrą praktyką. O wiele bardziej istotny jest numer posiadanego modelu – tylko w ten sposób kupimy dedykowane, idealnie dopasowane szkło do naszego telefonu.

Montujemy szybkę ochronną na ekran smartfona

Jak zamontować szybkę ochronną na ekranie smartfona? Najpierw ekran telefonu należy oczyścić z wszelkich zabrudzeń i odtłuścić. Zabieg ten możemy wykonać przy użyciu dołączonych do szybki ściereczek, bądź po prostu czyszcząc ekran płynem do mycia szyb i ręcznikiem papierowym. Kiedy ekran jest już czysty, to należy odkleić folię ochronną z szybki – tę, która jest oznaczona jako ta, która ma przylegać do ekranu. Kant szyby przykładamy równomiernie do kantu ekranu i stopniowo układamy szkiełko. Czynność tę należy wykonywać spokojnie i powoli. Kiedy już szybka leży na ekranie, to zapewne zauważymy jaśniejsze punkty na ekranie – to powietrze pozostałe pod szybką. Większość tych powietrznych plam zniknie w ciągu 24 godzin – możemy także się ich pozbyć, delikatnie rozmasowując ekran palcem w zapowietrzonych miejscach – od plamy do krawedzi ekranu.